Синоними за 'погрда':

погрда (ж.)
[ пог-рда ]
види:
Толковник
синоними:
поруга (ж.), пцост (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК