Синоними за 'подвоз':

подвоз (м.)
[ под-воз ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
транспорт (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК