Синоними за 'подгрлица':

подгрлица (ж.)
[ под-гр-ли-ца ]
види:
Толковник
синоними:
подгрлник (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК