Синоними за 'подзамазни':

подзамазни (св.)
[ под-за-маз-ни ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
замазни (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК