Синоними за 'подол':

подол (прид.)
[ по-дол ]
види:
Толковник
синоними:
низок (прид.), подмолен (прид.), скотски (прид.)
колокации:

анаграми:
подло
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК