Синоними за 'подослободи':

подослободи (св.)
[ под-ос-ло-бо-ди ]
види:
Правописен
синоними:
ослободи (св.), отпушти (св.), релаксира (св. и несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК