Синоними за 'пожарен':

пожарен (м.)
[ по-жа-рен ]
види:
Толковник
синоними:

анаграми:
парожен, порежан
пожарен (прид.)
[ по-жа-рен ]
види:
Толковник
синоними:
опожарен (прид.), противпожарен (прид.)
колокации:

анаграми:
парожен, порежан
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК