Синоними за 'позајмувач':

позајмувач (м.)
[ по-за-јму-вач ]
синоними:
кредитор (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК