Синоними за 'полувековен':

полувековен (прид.)
[ по-лу-ве-ко-вен ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК