Синоними за 'поматка':

поматка (св.)
[ по-мат-ка ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
денгуби (несв.), мами (несв.)
колокации:

анаграми:
поткаам
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК