Синоними за 'померен':

померен (прид.)
[ по-ме-рен ]
види:
Толковник
синоними:
поместен (прид.)
колокации:

анаграми:
опремен
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК