Синоними за 'поместен':

поместен (прид.)
[ по-ме-стен ]
види:
Толковник
синоними:
полуден (прид.), померен (прид.)
колокации:

анаграми:
спомнете
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК