Синоними за 'порозен':

порозен (прид.)
[ по-ро-зен ]
види:
Толковник
синоними:
пропустлив (прид.)
колокации:

анаграми:
позорен
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК