Синоними за 'посен':

посен (прид.)
[ по-сен ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
антоними:
мрсен (прид.)
колокации:

анаграми:
опсен, понес, сопне, споен
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК