Синоними за 'поткисели':

поткисели (св.)
[ по-тки-се-ли ]
види:
Толковник
синоними:
поткваси (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК