Синоними за 'потрефи':

потрефи (св.)
[ по-тре-фи ]
види:
Толковник
синоними:
стрефи (св.)
анаграми:
профети
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК