Синоними за 'потслушне':

потслушне (св.)
[ пот-слу-шне ]
види:
Толковник
синоними:
потчуе (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК