Синоними за 'поштеда':

поштеда (ж.)
[ по-ште-да ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК