Синоними за 'права':

права (ж.)
[ пра-ва ]
види:
Толковник
синоними:
линија (ж.)
антоними:
крива (ж.)
колокации:

анаграми:
рапав
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК