Синоними за 'прашинар':

прашинар (м.)
[ пра-ши-нар ]
види:
Други речници
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК