Синоними за 'преамбула':

преамбула (ж.)
[ пре-ам-бу-ла ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК