Синоними за 'пребојадиса':

пребојадиса (св.)
[ пре-бо-ја-ди-са ]
види:
Толковник
синоними:
префарба (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК