Синоними за 'пребродлив':

пребродлив (прид.)
[ пре-брод-лив ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК