Синоними за 'превозен':

превозен (прид.)
[ пре-во-зен ]
види:
Толковник
синоними:
транспортен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК