Синоними за 'прекуокеански':

прекуокеански (прид.)
[ пре-ку-о-ке-ан-ски ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК