Синоними за 'приварди':

приварди (св.)
[ при-вар-ди ]
види:
Толковник
синоними:
причува (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК