Синоними за 'пригоди':

пригоди (св.)
[ при-го-ди ]
види:
Толковник
синоними:
сообрази (св.), усогласи (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК