Синоними за 'прилегне':

прилегне (св.)
[ при-лег-не ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
подлегне (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК