Синоними за 'принадлежи':

принадлежи (несв.)
[ при-над-ле-жи ]
види:
Толковник
синоними:
припаѓа (несв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК