Синоними за 'причува':

причува (св.)
[ при-чу-ва ]
види:
Други речници
синоними:
попази (св.), приварди (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК