Синоними за 'пријавен':

пријавен (прид.)
[ при-ја-вен ]
види:
Толковник
синоними:
антоними:
непријавен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК