Синоними за 'пробугарски':

пробугарски (прид.)
[ про-бу-гар-ски ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК