Синоними за 'провениенција':

провениенција (ж.)
[ про-ве-ни-ен-ци-ја ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
корен (м.), потекло (ср.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК