Синоними за 'просвиги':

просвиги (само мн.)
[ про-сви-ги ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК