Синоними за 'пршка':

пршка (ж.)
[ прш-ка ]
види:
Толковник
синоними:
џимиринка (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК