Синоними за 'раат':

раат (м.)
[ ра-ат ]
види:
Б. Конески
синоними:
безгрижност (ж.), мир (м.), релаксација (ж.), спокојство (ср.), удобност (ж.)
колокации:

анаграми:
атар, рата
FlexiMac
 менување на македонски глаголи