Синоними за 'раатисување':

раатисување (ср.)
[ ра-а-ти-су-ва-ње ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
спокојство (ср.), успокојување (ср.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК