Синоними за 'раатлак':

раатлак (м.)
[ ра-ат-лак ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
комфор (м.), спокојство (ср.), удобност (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК