Синоними за 'разбигрижа':

разбигрижа (ж.)
[ раз-би-гри-жа ]
синоними:
денгубица (ж.), разонода (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК