Синоними за 'раководителски':

раководителски (прид.)
[ ра-ко-во-ди-тел-ски ]
види:
Толковник
синоними:
менаџерски (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК