Синоними за 'раскрене':

раскрене (св.)
[ рас-кре-не ]
синоними:
прибере (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК