Синоними за 'распределување':

распределување (ср.)
[ рас-пре-де-лу-ва-ње ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК