Синоними за 'регија':

регија (ж.)
[ ре-ги-ја ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
крај (м.), место (ср.), област (ж.), предел (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК