Синоними за 'рекреација':

рекреација (ж.)
[ ре-кре-а-ци-ја ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
одмор (м.), разонода (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК