Синоними за 'роднинство':

роднинство (ср.)
[ род-нин-ство ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
родство (ср.), сродство (ср.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК