Синоними за 'саатчиски':

саатчиски (прид.)
[ са-а-тчи-ски ]
види:
Б. Конески
синоними:
часовничарски (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК