Синоними за 'салицилен':

салицилен (прид.)
[ са-ли-ци-лен ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК