Синоними за 'сатана':

сатана (м.)
[ са-та-на ]
види:
Толковник
синоними:
враг (м.), демон (м.), ѓавол (м.)
колокации:

анаграми:
снаата, станаа
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК