Синоними за 'седативен':

седативен (прид.)
[ се-да-ти-вен ]
види:
Толковник
синоними:
смирувачки (прид.), упокоив (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК