Синоними за 'сетува':

сетува (несв.)
[ се-ту-ва ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК